Slivova marmelada

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

tema odprta - 20. avg 2004 19:18 | ogledi: 7.382 | odgovori: 9

Malo sem brskala po forumih za slivovo marmelado in našla predvsem tradicionalne recepte. Mene pa zanima, če ima kdo kakšen zanimiv, drugačen recept za slivovo marmelado. Ali je kdo že poskusil mešati slivovo marmelado s kakšnim drugim sadjem?

mslj  

član od: 31.8.2003

sporočila: 10

20. avg 2004 20:07

ojla! jaz sem jo delala z rdečim vinom in sicer sem ga dala približno 1 dcl na liter marmelade, vino je dalo prav fino aromo, sicer se pa da mešati tudi z borovnicami... lp andro

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

21. avg 2004 7:59

Kaj pa tale Jesenska marmelada, samo malo boš morala še počakati na bezgove jagode, da dozorijo: 40 dk jabolk 40 dk češpelj 40 dk hrušk 30 dk bezgovi jagod nageljnove žbice cimetova skorja žlička sveže mletega pimenta 1.5 kg želirnega sladkorja Sadje očistimo (jabolka in hruške olupimo in razkoščičimo) in narežemo na majhne koščke. Stresemo v posodo in dodamo začimbe in želirni sladkor. Pustimo stati 4 ure. Nad ognjem mešamo dokler ne zavre in kuhamo 5 minut ali malo dlje (preveri želiranje!) Odtranimo nageljnove žbice in cimet. Na koncu lahko dodaš še malo (2 cl) slivovega ali hruškovega žganja. Napolniš v čiste kozarce. Sweetie

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

21. avg 2004 9:25

Sweetie, a misliš, da bi bilo kaj narobe, če bi bezgove jagode izpustila in naredila iz ostalega sadja? Andro, tvoj recept bom zagotovo preizkusila!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. avg 2004 9:59

Slivam lahko dodaš rum, limonin sok in na drobno nasekljane orehe. Orehi se morajo čutiti pod zobmi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

23. avg 2004 13:05

Zelo dobra marmelada je, če slivam dodaš nasekljano limonino lupinico (neškropljeno ali pa zelo dobro oprano) in na kočke narezano limono. Včasih dodam čisto na koncu malo slivovke, ruma ali konjaka. Dobri so dodani orehi ali mandlji. Imenitna pa je tudi pečena marmelada. Moji prijatelji pravijo, da je the best. Pečena marmelada: 2 kg sliv odstrani koščice in jih daj v velik globok pekač. Daj v pečico, jo ogrej na 200 stopinj C in peci 2 uri. Občasno pomešaj. Stresi v lonec, dodaj 1 kg želirnega sladkorja, kuhaj tistih nekaj minut, kot jih predvideva proizvajalec sladkorja. Lahko jih zmelješ s paličnim mešalnikom, ni pa nujno. Daj v kozarce, jih zapri in za nekaj minut obrni na pokrovčke. Kozarce opremi z nalepko, nato pa DOBER TEK Lp Katja

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. avg 2004 14:09

Ja, tudi brez bezgovih jagod bi šlo, ampak so zanimive v marmeladi. Tudi Katarinina ideja o dodajanju orehov je dobra. Zelo dobro se kombinirajo s slivami. Meni je npr. všeč enostavna slivova marmelada na kruhu, na vrh pa dam orehe. Mnajmmmm. Sweetie

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

23. avg 2004 21:51

Ko bi vi vedeli kako zelo so bezgove jagode zdrave bi jih tlačili v vsako marmelado in ne samo v jesensko. So pa jagode že zrele. Jaz sem pred tednom dni naredila bezgove marmelade iz 3 kg jagod. lp Vesna Vesna Milek Recko

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

24. avg 2004 10:07

Včeraj sem skuhala marmelado in prvi okus je bil full : 2 banane 3 nektarine 2 breskve 2 kiwija sem narezala na koščke 1 pest jagod 2 mandarine oluplene in razdeljene na krhle ( narezanega sadja je bilo cca 1 kg ). Vse skupaj sem polila s sokom ene limone in 1 mandarine, maso sem zmešala z 1 kg želirnega sladkorja in pustila malo stati. Vse skupaj sem skuhala, ko je zavrelo sem na najmanjši temperaturi kuhala 10 minut, vroče prelila v kozarčke in zaprla. Mislim, da bo zelo dobro. LP, Klavdija

Katja Katarina  

član od: 25.1.2002

sporočila: 105

24. avg 2004 20:02

Danes sem skuhala bezgovo marmelado in je zelo dobro uspela. 1 kg zrelih bezgovih jagod, 1/2 kg jabolk (zaradi pektina in tudi odličnega okusa), 1 limona (nasekljana lupinica in limonin sok) in 1 kg želirnega sladkorja. Ko zavre, sem vse skupaj zmlela s paličnim mešalnikom. Rekla sem, da bo lahko jutri za zajtrk, pa sem slišala, da bo za večerjo še bolje teklnika. Samo, da se ohladi. Lp Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti